STARE NUTY – NOWE BRZMIENIA No. 7

Dzisiejszy wpis poświęcę bardzo popularnemu boysbandowi, który niektóre nastolatki przyprawia o palpitację serca, a u chłopaków wzbudza zazdrość. Oto oni – One Direction

Jeśli interesuje Was kto ich inspiruje to… zaczynamy 🙂

Pierwszy z przykładów prawie oparł się o wokandę, ale ostatecznie zrezygnowano z oskarżenia o plagiat. Mowa o najnowszym z omawianych dziś utworów czyli Best Song Ever. Kontrowersje wzbudzał wstęp utworu:

No i oczywiście dla porównania kawałek The Who – Baba O’Riley z roku 1971:

 

Kolejne muzyczne porównanie także dotyczy wstępu, tym razem utworu Live While We’re Young:

 

Czy to charakterystyczne gitarowe brzmienie czegoś Wam nie przypomina? Tak jest! Wielki hit lat 80 czyli The Clash i ich nieśmiertelne Should I Stay Or Should I Go:

 

Oficjalne stanowisko grupy jest takie, że świadomie wykorzystali tę melodię bo jest zbyt dobra aby pojawiła się tylko w jednym kawałku. Takie samo założenie zostało oficjalnie potwierdzone także w innym przypadku, mianowicie w „What Makes You Beautiful„:

 

Tu także brzmienie nie pozostawia złudzeń, przed nami wielki musicalowy hit w wykonaniu duetu Olivii Newton-John oraz Johna Travolty. Summer Nights:

 

Na koniec klasyczny cover. Można mieć o nich różne zdanie, ale w tym przypadku One Direction przyczynili się do drugiej młodości także oryginalnego utworu. Mowa tu o „One Way Or Another

Oryginał z 1979 należący do Blondie:

 

I odświeżona wersja One Direction:

 

Tyle na dzisiaj, kolejne porównania w przygotowaniu 🙂 No i oczywiście zbieram siły na nowy imprezowy sezon!

Cześć!